Začetek odbojkarskih kvalifikacij v ligi narodov

Rate this post

Liga narodov v odbojki je nov turnir, ki ga je leta 2018 uvedla Mednarodna odbojkarska zveza (FIVB). To je turnir med reprezentancami, ki poteka v obliki dvobojev v krog, ki mu sledijo finalne igre. V njem sodelujejo najmočnejše ekipe na svetu. Eden od ciljev Lige narodov je popularizacija odbojke po vsem svetu ter povečanje zanimanja za ta šport.

Letos bo prvi krog kvalifikacij za našo ekipo potekal v mestu Nagoja na Japonskem, 7-11 junija.

Ligo narodov sestavlja 16 reprezentanc, ki se bodo pomerile na treh turnirjih (Nagoya, Orleans, Pasay City) s po štirimi tekmami. Najboljših osem ekip po 12 tekmah napreduje v končnico. Finalni turnir bo v Gdansku na Poljskem od 19 do 23 julija.

Zdaj pa čakamo na prvi turnir, slovenska ekipa je že na Japonskem in čaka na štart. Našo ekipo v bližnji prihodnosti čakajo 4 tekme.

🏐 1 tekma bo v sredo, 7 junija, ob 15.00:

SLOVENIJA : SRBIJA

🏐 2 tekma bo v četrtek, 8 junija, ob 12.00 :

SLOVENIJA : BOLGARIJA

🏐 3 tekma bo v soboto, 10  junija, ob 12.40:

FRANCIJA : SLOVENIJA

🏐 4 tekma bo v nedeljo, 11 junija, ob 12.40:

SLOVENIJA : IRAN

Časovna razlika med mestom Nagoya, Japonska in Slovenijo: -7 ur, zato upoštevajte to, igre se nam bodo igrale zgodaj zjutraj

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja