Luka Dončić je praznoval svoj 25 rojstni dan z trojnim dvojčkom in vodil ekipo do zmage nad Torontom

5/5 - (1 vote)

Na tekmi rednega dela NBA je Dallas Mavericks premagal Toronto Raptors s končnim rezultatom 136:125. Najbolj napeto dogajanje je bilo v prvi polovici tekme, kjer sta obe ekipi osvojili četrtine, čeprav so Mavericks vseeno šli v vodstvo ob velikem odmoru. Odločilno vlogo je odigrala tretja četrtina, kjer je Dallas povečal svojo prednost na 15 točk. Ta zmaga je pomagala Mavericksom, da prekinejo niz dveh porazov, medtem ko so Raptorsi doživeli poraz po treh zaporednih zmagah.

Luka Dončić je blestel na svoj 25 rojstni dan in zabeležil trojni dvojček (30 točk, 16 podaj, 11 skokov). Dončić je postal prvi igralec v zgodovini NBA, ki je dosegel trojni dvojček na dan svojega rojstva. Poleg Dončića sta dobro igrala tudi Kyrie Irving (29 točk) in P. J. Washington (23 točk). Trener Jason Kidd je pohvalil dobro igro celotne ekipe in poudaril pomembnost uspeha po prejšnjem porazu. Dallas trenutno igra v seriji tekem na Vzhodu in se bo v naslednji tekmi pomeril proti Bostonu.