Belgija je leta 2023 zmagala na evropskem prvenstvu v košarki za ženske

5/5 - (1 vote)

Košarkarji belgijske reprezentance so v finalu evropskega prvenstva premagali špansko izbrano vrsto. Tekma je bila v Ljubljani (Slovenija) v Areni Stožice.

V finalu so Belgijci premagali reprezentanco Španije – 64:58.  Španci so bili skoraj vso tekmo v vodstvu, v tretji četrtini pa so prednost pripeljali na 10 točk.  Odločilna je bila zadnja četrtina, v kateri so Belgijci premagali tekmece – 21:10.

Med vsemi je bila najučinkovitejša Belgijka Emma Misseman s 24 točkami.  Posledično končni rezultat Belgija – Španija 64:58 (13:17, 12:15, 18:16, 21:10)

Bronasto medaljo je osvojila ekipa Francije.  V tekmi za tretje mesto so Francozinje premagale Madžarke z 82:68 (26:8, 23:22, 12:19, 21:19).

Belgija je prvič zmagala na EuroBasketu za ženske.  Španija je šestič v zgodovini igrala v finalu, Pireneji so ta turnir dobili trikrat.  Bronasta priznanja je osvojila reprezentanca Francije, ki je premagala Madžarsko.