Zanimiv polfinale pokala UEFA, Manchester uničil ekipo iz Madrida

Rate this post

V polfinalni ekmi med Manchester City in Real Madridom je bil določen drugi finalist Lige prvakov. Angleška ekipa je zelo samozavestno premagala “kraljevski klub”.
Manchester City – Real Madrid – 4:0.

V sredo, 17 maja, sta se na povratni tekmi polfinala Lige prvakov pomerila Manchester City in Real Madrid.
Pervo točko v tekmi so odprli v 23 minuti: Bernardo Silva je popeljal Manchester City v vodstvo, asistiral mu je Kevin De Bruyne.
V 37 minuti je Bernardo Silva podvojil vodstvo Manchester Cityja – 2:0.
V 76 minuti je bil rezultat 3:0 v korist Manchester City. Branilec Reala Eder Militao je dosegel avtogol.
Julian Alvarez je v 91 minuti povišal rezultat tekme – 4:0.
Prva tekma med Real Madridom in Manchester City je bila 9 maja v Madridu in se je končala z remijem 1:1. Manchester City je zmagal s skupnim izidom 5:1 in se uvrstil v finale UEFA. V Finalnem delu Lige prvakov bo srečali italijanski Inter in angleški Manchester City.
Finale UEFA 2022/23 bo potekal 10 junija 2023 na olimpijskem stadionu Ataturk v Istanbulu.