Slovenija prevzela vodstvo v skupini H za kvalifikacije Evropskega Prvenstva 2024!

Rate this post

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah dobila odpor proti ekipi San Marina (2:0). Slovencem je to uspelo šele v drugem polčasu, ko je v 56. minuti z bele točke zadel Benjamin Seshko, končni izid pa je v 60. minuti z avtogolom postavil Roberto Di Maio.

Slovenska nogometna reprezentanca je dobila drugo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024. Slovenci so po debitantskem uspehu v Kazahstanu v Stožicah premagali San Marino 2:0.

Slovenski igralci so upravičili vlogo velikih favoritov, a so se morali za zmago pošteno potruditi.
Na tekmi, ki si jo je ogledal tudi predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin, je Slovenija prevladovala tako v strelih na vrata 25 proti 1, tudi kot v posesti žoge 68 proti 32 % in dosegla šesto zmago nad San Marino.

Naslednjo tekmo bo Slovenija v 3 krogu skupine H kvalifikacij za evropsko prvenstvo v nogometu igrala s Finsko 16 junija ob 21:45.