Konec teniškega turnirja Roland Garros in menjava prvaka lestvice ATP

Rate this post

Odprto prvenstvo Francije v tenisu de France de Roland Garros, eden od štirih turnirjev za grand slam. Turnir potekal v Parizu (Francija) na igriščih lokalnega teniškega kompleksa Roland Garros, se je 11 junija končal s precej predvidljivim rezultatom.

Srbski igralec Novak Dokovič, ki je zdaj znova osvojil naslov prvega loparja planeta, je postal zmagovalec turnirja za grand slam – Roland Garros. Novak je v finalu OP Francije v treh nizih nadigral četrtega loparja sveta Norvežana Kasperja Ruuda, v dolgih treh nizih s 7:6 (1)| 6:3| 7:5. Igra je trajala 3 ure in 15 minut. Tako je Đoković posodobil rekord po številu osvojenih grand slamov zdaj jih ima že 23, in se vrnil na 1 mesto na lestvici.

V ženski konkurenci je v napetem finalu s 6:2|5:7|6:4 premagala Poljakinja Iga Sventek, češko teniško igralko Karolino Muchovo. Tako si je okrepil položaj na lestvici WTA z 8940 točkami. Za Ingo Sventek je to tretja zmaga na Roland Garrosu v karieri.